O NAS
 Całe nasze życie zawodowej pracujemy najbliżej pacjentek. To był i jest wciąż nasz wybór. Po zbadaniu dziesiątek tysięcy kobiet i codziennej walce o ich zdrowie wiemy – ginekologia z elementami seksuologii, jest kluczem do zdrowia na każdym etapie życia kobiety. Pokazuje , że ciało i jego funkcja od urodzenia do śmierci stanowi niepodzielną całość. Biologiczną, emocjonalną i duchową.

Nie ma takiej drugiej specjalizacji, w której zdrowie, radość i satysfakcja z życia tak bardzo jest związana z drugim człowiekiem. W gabinetach zawsze sa do dyspozycji dwa krzesła – czasem dla męża czy partnera, którego w końcu udało się przekonać do wizyty, innym razem – dla córki, która przeżywa bunt i z nikim w domu nie chce rozmawiać o swoich problemach z wagą czy miesiączkowaniem.

Naszymi pacjentkami są już trzy pokolenia kobiet – wiele pacjentek, które znamy od pieluch, zapisuje do nas już swoje córki. Wizytę zawsze zaczynamy od rozmowy, bo każdego dnia widzimy, że nic tak nie pomaga w leczeniu jak dobra relacja pacjenta z lekarzem. U nas nie jesteś tylko zwykłą pacjentką, jesteśmy DLA i Z naszymi pacjentkami – i pacjentami, bo leczymy także mężczyzn – w każdej sytuacji jesteś wyjątkowa. Prowadzimy pacjentki holistycznie, pozwalając zrozumieć co dzieje się w organizmie, jednocześnie wykorzystując najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne. Dzięki książce „Sztuka Kobiecości” powstał blog, a w odpowiedzi na wiele pytań naszych pacjentek i nie tylko nagrywamy podkast „Siostry Ginekolożki”. Zapraszamy do czytania i słuchania, a potem do pisania i kontaktu z nami.
 
 
 Dr n. med. Jolanta Wróbel

SPECJALISTA GINEKOLOG, POŁOŻNIKŻycie zawodowe to codzienność sali porodowej i operacyjnej. Setki godzin, lata pracy i doświadczenia, również w leczeniu dziewczynek i dziewcząt. Certyfikowany diagnosta cytologiczny w zakresie szyjki macicy.Dr n. med. Beata Wróbel

SPECJALISTA SEKSUOLOG, POŁOŻNIK, GINEKOLOGPrekursor holistycznego diagnozowania i leczenia ginekologicznego. Pionierka w seksuologii ginekologicznej w Polsce. Doświadczenie w tym zakresie zostało opisane w książce/rozmowie pt: Sztuka Kobiecości. Skupienie na praktyce indywidualnej i pracy edukacyjnej.


 
 

PACJENTKI O NAS


 

„DO DR WRÓBEL TRAFIŁAM BEZ CIENIA NADZIEI PO DŁUGIM MARATONIE PO INNYCH GABINETACH. NIBY ZAWSZE BYŁO W PORZĄDKU – KTOŚ MNIE WYSŁUCHAŁ, ZBADAŁ, DOSTAŁAM RECEPTĘ, ALE DOLEGLIWOŚCI NIE PRZECHODZIŁY. WYDAWAŁO MI SIĘ, ŻE WYMYŚLAM, CZUŁAM, ŻE POWINNAM NAUCZYĆ SIĘ ŻYĆ Z BÓLEM. OD DR WRÓBEL PO RAZ PIERWSZY USŁYSZAŁAM – ŻE NIE POWINNAM. I WALCZYMY Z NIM TERAZ RAZEM.”
 


Maria, 44 lata, mama Julii i Adama
CIERPI NA NAPADOWE BÓLE CZĘŚCI LĘDŹWIOWEJ KRĘGOSŁUPA

LIST DO PANI DOKTOR BEATY
„CHCIAŁABYM BARDZO PODZIĘKOWAĆ PANI DOKTOR. MAMA MÓWIŁA, ŻE PANI SIĘ BARDZO MAMĄ OPIEKOWAŁA JAK BYŁAM U MAMY W BRZUSZKU. PANI DOKTOR BYŁA BARDZO CIERPLIWA I ŻYCZLIWA. TERAZ, JAK JUŻ W BRZUSZKU NIE JESTEM, CHCIAŁABYM BARDZO PODZIĘKOWAĆ – RAZEM Z MAMĄ I TATĄ – ZA WSZYSTKO, CO PANI DOKTOR DLA NAS ZROBIŁA.”


Kalina, 3 miesiące,
pisała z pomocą mamy

„NIE LUBIĘ CHODZIĆ DO LEKARZY. NIE LUBIĘ, ŻE JESTEM TYLKO NUMERKIEM ZAJMUJĄCYM KRZESŁO W POCZEKALNI. A TUTAJ SPOTYKAM SIĘ ZAWSZE Z TAKĄ OTWARTOŚCIĄ I ŻYCZLIWOŚCIĄ. NIGDY NIE CZUJĘ SIĘ INTRUZEM. CZUJĘ SIĘ SZANOWANA I WYSŁUCHANA. PANIE DOKTOR MÓWIĄ, ŻE UPRAWIAJĄ GINEKOLOGIĘ HOLISTYCZNĄ I PYTAJĄ O WSZYSTKO, ALE – CO DLA MNIE NOWE – NIE MAM OBAW, BY IM O WSZYSTKIM MÓWIĆ.”Klara, 38 lat
Z MĘŻEM STARAJĄ SIĘ O DZIECKO. W NASZYM GABINECIE OD 2 MIESIĘCY


„MIAŁAM DUŻY PROBLEM, KTÓREGO PRZEZ DŁUGI CZAS NIE CHCIAŁAM DOSTRZEGAĆ. CZEKAŁAM NA CUD, ŻE WRESZCIE BĘDĘ MOGŁA NORMALNIE UPRAWIAĆ SEKS Z MĘŻEM. ŻE BĘDĘ MOGŁA CIESZYĆ SIĘ TYM, A NIE PŁAKAĆ Z BÓLU, ROZPACZY I ŻALU, ŻE NIE POTRAFIĘ BYĆ JAK WSZYSTKIE INNE KOBIETY NA ŚWIECIE...
GDY DOJRZAŁAM DO TEGO, ŻE SAMA SOBIE Z TYM NIE PORADZĘ, ZACZĘŁAM SZUKAĆ POMOCY U GINEKOLOGA – JEDNEGO, DRUGIEGO, TRZECIEGO, DZIESIĄCTEGO – POTEM U PSYCHOTERAPEUTY, PSYCHIATRY. JEDEN MNIE POCIĄŁ NA STOLE OPERACYJNYM, INNY – NASZPRYCOWAŁ PSYCHOTROPAMI, A KOLEJNY – ZAHIPNOTYZOWAŁ. NIKT NIE POTRAFIŁ MNIE WYLECZYĆ, A W MIĘDZYCZASIE MĄŻ OZNAJMIŁ, ŻE CHCE MNIE ZOSTAWIĆ.

POSTANOWIŁAM, ŻE NIE ODPUSZCZĘ, ŻE SIĘ WYLECZĘ I ZATRZYMAM GO PRZY SOBIE. WTEDY TRAFIŁAM DO DOKTOR BEATY WRÓBEL. SZYBKO POSTAWIŁA DIAGNOZĘ I ZOSTAŁA JEDNOCZEŚNIE MOIM SEKSUOLOGIEM, GINEKOLOGIEM, PSYCHOTERAPEUTĄ I POWIERNIKIEM MOJEJ WSTYDLIWEJ TAJEMNICY. W NAJWIĘKSZYM DOLE MOJEGO ŻYCIA, KIEDY ZOSTAŁAM ZE WSZYSTKIM SAMA, WYCIĄGNĘŁA DO MNIE RĘKĘ, WSPIERAŁA, ROZMAWIAŁA, UPOMINAŁA, BESZTAŁA, PROSTOWAŁA MNIE I MOJĄ DROGĘ – LECZYŁA MNIE. BYŁAM SAMOTNA, BO JUŻ BEZ MĘŻA, ALE ZA TO Z NADZIEJĄ, ŻE KIEDYŚ BĘDZIE LEPIEJ.
I JEST. DZIŚ JESTEM ZNOWU KOCHANA, MAM CÓRECZKĘ. JESTEM SZCZĘŚLIWĄ, SPEŁNIONĄ KOBIETĄ, KTÓRA WRESZCIE POZNAŁA CO TO WSPANIAŁY SEKS I ZA TO Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ PANI DOKTOR BEACIE WRÓBEL.”


Już nie „Zakalec”, 44 lata

JEJ MAŁŻEŃSTWO BYŁO NIE SKONSUMOWANE I ZOSTAŁO ROZWIĄZANE. CYWILNE I KOŚCIELNE. DZISIAJ JEST W SZCZĘŚLIWYM ZWIĄZKU I URODZIŁA CÓRECZKĘ.